index

با توجه به ابلاغ 'ستاد ملی مبارزه با کرونا ' جهت اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن حمایت از فعالیت اصناف و صنایع با اولویت صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان، و همچنین جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا اقدام به راه اندازی 'سامانه ثبت نام اصناف و صنایع 'کرده است. لذا مدیران، متصدیان، مالکان و کارفرمایان محترم موظفند به منظور شروع فعالیت با رعایت نکات بهداشتی اعلام شده در راهنماهای گام دوم مبارزه با کووید-19 (فاصله گذاری اجتماعی) ؛ در این سامانه ثبت نام و اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت و اطلاعات تماس (برابر راهنما) اقدام نموده تا مجوز شروع فعالیت صنف و یا صنعت مربوطه برابر مقررات صادر گردد. نکته: عدم ثبت نام در این سامانه منجر به عدم صدورمجوز فعالیت و یا در صورت فعالیت موجب توقف فعالیت واحدکاری مربوطه خواهد شد. * راهنماهای گام دوم مبارزه با کووید-19، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان با توجه به نوع فعالیت پس از تکمیل ثبت نام بصورت الکترونیکی ابلاغ می گردد.  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

لینک دستری : https://eoh.behdasht.gov.ir/login

عدم رعایت شیوه‌نامه‌های اصناف در طرح فاصله‌گذاری هوشمند موجب پلمب می‌شود/ هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست
حریرچی معاون وزیر بهداشت:
🔹ما اطمینان ۱۰۰ درصد داریم مرحله جدید طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از فردا اجرا می‌شود، موفقیت‌آمیز خواهد بود.
🔹اجرای شیوه‌نامه فعالیت اصناف در سامانه بسیار آسان است و حدود ۳ الی ۵ دقیقه وقت افراد را می‌گیرد؛ در این سامانه یک QR-CODE به فرد داده می‌شود.
🔹این طرح با قاطعیت کامل اجرا می‌شود و از فردا صبح اگر کسی این QR-CODE را نداشته باشد و شروع به فعالیت کند، آن محل پلمب خواهد شد و هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.
🔹ما برای ۱۲۰۰۰ نوع شغل، ۹۸ نوع پروتکل تهیه کردیم.
🔹ما سلامت مردم را فدای هیچ چیز نمی‌کنیم.
🔹بازگشایی مشاغل بستگی به وضعیت حمل‌ونقل عمومی دارد که این موضوع ارزیابی خواهد شد؛ اگر حمل‌ونقل عمومی به وضعیت قبل برگردد، ما دوباره موج بیماری خواهیم داشت و قاطعانه جلوی این موضوع را می‌گیریم.